Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się w magiczny sposób stało, że obszar zainteresowania naszego projektu ma tyle zdigitalizowanych i zindeksowanych zasobów? Cóż, bardzo łatwo to wyjaśnić… to wszystko zawdzięczamy Elizie Parcheniak 🙂

Nie jest łatwo znaleźć odpowiednie słowa, aby krótko opisać ile ta skromna, mała dama osiągnęła i zrobiła dla nas wszystkich w ciągu ostatnich 15 lat.

Udało jej się przekonać Archiwa Państwowe w Łodzi i Łowiczu do digitalizacji ksiąg metrykalnych. Nastąpiło to zanim zaplanowano podobne działania w Szukaj w Archiwach. Eliza sama zdigitalizowała wszystko, co tam jest, ale to nie koniec… Jest też jedną z kluczowych osób indeksujących i pomaga w koordynacji tego procesu dla całego regionu!

Gdyby tego było mało, ta zadziorna kobieta zdołała „otworzyć” drzwi Archiwum Diecezjalnego w Łowiczu, gdzie gdyby nie ona, to po raz kolejny księgi metrykalne nie zostałyby zdigitalizowane ani zindeksowane. Eliza nadal koordynuje projekt indeksowania dla tego Archiwum.

https://sites.google.com/view/polishgenealogygroup/supporting-polish-projects/who-is-who-in-genealogy-in-poland?authuser=0

Podsumowując: tytan pracy i wolontariusz, która robi to z miłości do genealogii… Za swoje osiągnięcia została doceniona symboliczną, acz prestiżową, nagrodą „Genealog Roku 2013”.

Dziękujemy nasza wielka Elizo za wszystko!